14 жовтня - День Захисника України, День українського козацтва
та Покрова Пресвятої Богородиці
14 жовтня — День українського козацтва відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 07 серпня 1999 року № 966/99. Зазначене свято встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення. Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.
Книжкова виставка до Дня міста Хмельницького
Хмельницький - місто в західній частині України на річці Південний Буг.
Дата заснування міста не визначена, однак перша згадка про це місце відноситься до першої половини XV століття. Польський король Владислав ІІ Ягайло 1431 року надає вірній шляхті привілеї на подільські володіння. Так утворився центр торгівлі на перехресті головних торгових шляхів - Плоскирів.
У часи, коли ці краї були під владою Польщі, сюди було переселено багато поляків, з ними прийшов і католицизм. У 1795 році з приходом Російської імперії була заснована Подільська губернія. В цей час місто згадується вже як Проскурів.
У 1954 році, коли економіка області почала рухатися в напрямку підтримки військового сектора, місто стало одним з найбільш значущих військово-індустріальних виробників в Україні. Приблизно в той же час місто було перейменовано з Проскурова в Хмельницький на честь Богдана Хмельницького, відомого Українського гетьмана.
Міста обласного значення Хмельницької області: м. Кам’янець-Подільський, м. Нетішин, м. Славута, м. Старокостянтинів, м. Шепетівка.
Міста районного значення Хмельницької області: м. Волочиськ, м. Городок, м. Деражня, м. Дунаївці, м. Ізяслав, м. Красилів, м. Полонне.
Постійно діючі виставки
"Від Проскурова до Хмельницького"
"Де Буг тече - земля легенд і сонця"
Всесвітній день вишиванки
Всесвітній день вишиванки - Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення щороку в третій четвер травня, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен бажаючий долучитись до свята одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.