Вівторок, 10.12.2024, 20:19Вітаю Вас Гість | RSS
МЕДІАСВІТ
Хмельницького ліцею №15
 імені О. Співачука
Меню сайту




Літератори Поділля


Літератори Поділля
 

 

 

Брилінський Дмитро Михайлович (1916-1999 рр.)
 

Щедра Подільська земля на таланти! Одним із них був Дмитро Михайлович – людина, яка зробила великий внесок у духовний розвиток нашого краю. Бібліотека-філія №10 носить ім'я Дмитра Брилінського. 


Будзінська Марія Іванівна (1942 р.)

Проблему зацікавленості сухою і нецікавою математикою дітей вчитель і майстриня слова вирішила, використовуючи та поєднуючи два, на перший погляд, несумісних поняття – математика і поезія. Зібравши свої педагогічні роздуми, спостереження і поради, Марія Іванівна впорядкувала і видала не одну збірочку…

Член  Хмельницької міської літературної спілки «Поділля».


 

Ванжула Олександра Семенівна (1938-2015 р.)
(до 75-річчя від дня народження)

На сьогодні у творчому доробку Олександри Ванжули нараховується тринадцять поетичних збірок. 
Кожен її вірш – неповторне творіння. Народжені у ритмах відповідного часу, мелодії цих поезій досить різноманітні, та їх поєднує цілісність, насиченість та гармонійність. Ця самобутня майстриня художнього слова вміє знайти найтонші струни людської душі.


Грех Олександр Васильович (1923 р.)
(до 90-річчя від дня народження)

Болем та щемом колоситься більша частина життєвої ниви Олександра Васильовича. Його складний і тернистий життєвий шлях вилився у поезію, якою поет-ветеран ростить у серцях людей, посіяні ним, зерна добра, краси, патріотизму, мужності та волі.


 

Ісаєнко Галина Йосипівна (1941-2012 рр.)
(данина світлій пам'яті поетеси)

Даруючи людям свій талант, вона щиро усвідомлювала: її покликання – нести красу поетичного слова. Читання поезії Галини Йосипівни дає відчуття прилучення до таїни довкілля, повертає людині сенс її існування в єдності зі світом, наближає до розуміння вічності буття земного.

Була членом  Хмельницької міської літературної спілки «Поділля».


Карась Петро Прокопович (1939 р.)

Петро Прокопович Карась – неординарний, вражаючий майстер художнього слова. Його твори мають національний колорит. У них відчувається подих рідної подільської землі. На його романах молоде покоління хмельничан має можливість простежити героїку і драматизм історії українського народу, вчаться бути справжніми патріотами рідної землі.

Член  Спілки письменників України.

 


 

Лисайчук Марія Олексіївна (1951 р.)

Марія Олексіївна – співець кохання, віртуоз-пейзажист, яку одухотворяє красота рідної природи; поетеса-лірик високого лету, яка сміливо крокує у велику літературу. Її поезія – це квітучий сад інтимної жіночої лірики, у якому можна розгледіти тонку душу, чарівний і світлий внутрішній світ.

Член  Хмельницької міської літературної спілки «Поділля».


Лихогляд Ольга Захарівна (1942 р.)
(до 70-річчя від дня народження)

Здібності до віршування виявилися ще у шкільні роки. Але в ті далекі часи юності не думалося й не гадалося, що згодом виростуть власні поетичні крила.

Член Хмельницької міської літературної спілки «Поділля».


Магера Микола Никанорович (1922-2008 рр.)
(до 90-річчя від дня народження)

Кожен рядок цієї чуйної, чесної, щирої людини наче промовляє: зростайте добрими, любіть кожну травинку, любіть свій рідний край – зростайте справжніми людьми.

Був членом Національної спілки письменників України.


Матеуш Віталій Олексійович (1950 р.)
(до 65-річчя від дня народження)

Віталій Олексійович – надзвичайно плідний письменник: автор багатьох книжкових видань та публікацій у пресі, гуморесок, усмішок, заміток, а також окремих книжок. 

Член Хмельницької міської літературної спілки «Поділля».


 

Мачківський Микола Антонович (1942 р.)
(до 70-річчя від дня народження)

Властиво йому писати про те, що сам пережив, відчув, а доля приносила чимало гіркого… Та залишився він людиною оптимістичною, світлоносною, тому й не дивно, що вся його творчість наскрізь пройнята добротою,  у кожному рядку – життя, мудрість автора.

Член Національної спілки письменників України

Член Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України.


Міхалевський Віталій Цезарійович (1961 р.)

«Невиправний романтик», енергійна і працелюбна людина, справжній фізик-математик і витончений лірик водночас.  Чоловік, що чаруючим словом оспівує жіночу красу і вірить, що в кохання ніколи не помаліють крила…

Член Хмельницької літературної спілки «Поділля».

Член Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України.


Пугачов Володимир Григорович  (1937-2012 рр.)
(до 75-річчя від дня народження)

Поміркований людинолюб за вдачею, ветеринар за фахом і поет за світосприйняттям. Першоджерелом його творчого натхнення було рідне Поділля.

Член Хмельницької міської літературної спілки «Поділля»


Радушинська Оксана Петрівна (1979 р.)

Читаючи поезію О. Радушинської, ми сповна опиняємося у полоні живої природи, у якому хочеться бути ще і ще, насолоджуватися кожною секундою. Її світ особливий – добрий і чистий. У ньому квіти мають серце і душу, а люди щирі та відверті.


Савчук Петро Миколайович (1935 р.)

Закінчивши початкову школу, пас громадську череду, працював у колгоспі. Далі вчитися не пускала мати. Казала: "З тебе писар все одно не вийде". Та пророцтво матері не справдилося: після служби у війську хлопець все ж таки захопився поезією.

Член Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України.


Ярчук Володимир Миколайович (1940 р.)

Творча спадщина Володимира Ярчука багата справжніми шедеврами інтимної та пейзажної лірики. Всю музичність своєї натури він передав слову. Тому його поезії сповнені співучості і музикальної краси. У них звучать мотиви молодості й кохання, щирої дружби і палкої любові до рідної землі, захоплення природою і милування рідними краєвидами.

Член Хмельницької міської літературної спілки «Поділля»

Використанні джерела:
 
1. З сайту Хмельницької міської централізованої системи http://www.cbs.km.ua/
Вхід на сайт
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар свят
Соціальні мережі
Вислови про книгу